- This topic is empty.
-
AutoriusĮrašai
-
2009 20 gegužės @ 19:04 #152057Moon
Sveiki,
paskutiniu metu pasaulyje vis labiau populiareja speeglider’iai.
Kadangi pas mus normaliu kalnu nera, nera ir tu speedglider’iu (ko gero). Taciau yra slaitai, ant kuriu, ko gero, galima butu naudoti tokius sparnelius.
Klausimelis nr.1: kaip manote, prie kokio minimalau vejo greicio butu galima normaliai soarinti ant musu slaitu?
Klausimelis nr.2: koks vejo greitis dar yra saugus tokiam soarinimui.
Klausimelis nr.3: tokiu speedglideriu atsparumas luziams ir frontalams lyginant su normaliais sparnais, kad ir LTF2.Taigi, mikrofonas ijungtas….
2009 20 gegužės @ 19:34 #182992artistasO ka ten giliau Lietuvoje krize su skraidimais,kad kyla diskusijos ivairiausiais klausimais?Ir dar adresuotas broliams lietuviams,lygumu krasto gyventojams.Nemazai musu kaimynu is didziosios Rusijos istaske savo galveles i uolas lekdami su speedglideriais.Ju daug jiems galima o musu tik trys milijonai.Dziaukis laisvu skrydziu,nejau isnaudojai viska ka moki,ka gali,ka leidzia fantazija?Nejau pabodo toks puikus uzsiemimas?
2009 20 gegužės @ 20:37 #182994zvirblisnormaliai galima butu sorinti tada kada geras piriboras reguliariam parasparniui. saugiai su juom sorinti turbut visiskai neidomu. frontalu nesu mates bet reguliarus asimetriniai luziai atsistato zaibisku greiciu, gal del to kad jeis skraide profesionalus pilotai manjakai
. sparnas luzinedavo tik atlikinejant acrobatinius manevrus kurie net nezinau kaip vadinasi. seip jo paskirtis dideliu greiciu leistis nuo kalnu ir kadangi ira daug manevringesnis uz parasparni, tikslas yra kuo arciau praskristi virs priekije esanciu kliuciu ( taip snekejo vienas is manjaku Mike Steen). taigi manu lietuvoi toks daikciukas kaip slides afrikoi.
2009 20 gegužės @ 20:38 #182995TasasPer vieną Prancūzijos atvirąjį parasparnių čempionatą bendravau su “senioku” (jo parasparnių patirtis 20m., 5-8 metai-speedglidinimo). Jis žmogus, kuriam reikia veiksmo ištisą parą. Jei tik nebūdavo oro termalint, jis imdavo speedglideri, ir šokinėdavo nuo 800 metrų peraukštėjimo kalno. Ir ne kartą, ne du, o po 10-15 per dieną. Ir jis save iki šiol vadina tik pradedančiuoju nors tikrai atrodo, kad jau atkalęs techniką. Jis mano, kad speedglideris skirtas ne skraidymui, o daugiau greitajam nusileidimui žiemą, kalnų šlaitais, bet įmanoma ir soarinti(bet tai tik keli atvejai, kai tai pavyksta).
Moon Parašė:
> Klausimelis nr.1: kaip manote, prie kokio
> minimalau vejo greicio butu galima normaliai
> soarinti ant musu slaitu?
Mūsų šlaitai turi per daug kliūčių priekyje, kad galima būtų skrist esant 10+ m/s (to minimaliai pakaktų soarinti)
Beto jų aukštis esant stipriam vėjui pats sudaro žiaurų rotorių.> Klausimelis nr.2: koks vejo greitis dar yra saugus
> tokiam soarinimui.
Iki 20m/s kaikurie visdar sugeba, bet tai priklauso nuo daug faktorių.> Klausimelis nr.3: tokiu speedglideriu atsparumas
> luziams ir frontalams lyginant su normaliais
> sparnais, kad ir LTF2.
Mano manymu šis sportas yra bent keletą kartų pavojingesnis. Ten nelabai yra saugumo reikalavimai tiems “sparnams”, už saugumą lieka atsakingas tik pats pilotas. Sparnas ten nelūžta, o jei lūžta tai reiškiasi, jog tai bloga net jiems diena.
Aš manau, kad speedglidinimas neįmanomas esant stiprioms terminėm sąlygom.Tai visiškai kita sporto šaka, kuri minimaliai susijus su parasparnizmu.
Šiame sporte reikia labai daug mokytis, norint skristi, kai net kiti negali.2009 21 gegužės @ 05:18 #183000Tomas SestokasO as turbut, ant to pacio 800m kalno, maciau centruojanti. speedglideri. Silpnu nervu pilotus tokie vazdeliai nervina
2009 26 gegužės @ 12:35 #183099SaniaKlausimelis nr.1: kaip manote, prie kokio minimalau vejo greicio butu galima normaliai soarinti ant musu slaitu?
Atsakymelis nr.1: Didesne dalis speedglider’iu turi trimerius, ir palaiko ivairiausius vejo greicius. Nuo 35km/h iki 65km/h. Kai piloto svoris yra apytiksliai 90kg, ir sparno plotas apytiksliai 15 kvadratu patogiausias/komfortaliausias vejo greitis soarinimui butu 55km/h.Klausimelis nr.2: koks vejo greitis dar yra saugus tokiam soarinimui.
Atsakymelis nr.2: Ziureti kas mineta auksciau. P.S. kiekvienas sparnas, kaip ir parasparnis turi individualius reikalavimus. Bet daugumai “speedu” kaip sakiau 55km/h tikrai uzteks.Klausimelis nr.3: tokiu speedglideriu atsparumas luziams ir frontalams lyginant su normaliais sparnais, kad ir LTF2.
Atsakymelis nr.3: dizajnas speedglider’iu yra ant tiek universalus (neradau tinkamesnio liet. zodzio isversti совершенен), kad ir frontalus ir asimetrija pergyvena vionodai nepastebimai greitai. Reakcija zaibiska nepamaisysturbut. Problema yra tame, kad atsitikus asimetriniam luziui, sparnas zaibiskai greitai pradeda/krenta i autorotacija (kadangi yra labai jautrus valdymui) ir atsipeiket nuo skrydzio magijos galima greiciau nei spesi pasakyti bl*t.
Lyginant su LTF2 glajderiais, sie yra pavojingesni. Kaip jau sakiau del dideliu greiciu ir jautraus valydmui sparno.Virs smelio diunu klaidos kaip ir su parasparniu gali buti atleistinos. Vel gi mano lietuviu zodynas nesuranda tinkamu zodziu isverst “В разумных приделах!”.
2009 26 gegužės @ 12:40 #183100SaniaKazkokia klaida rodo, matyt rusu kalba neiskaito bednas forumas. Norejau parasyti “v razumnyh predelah” .
Pries pasirinkdamas parasparnius, perziurejau daugybe sportu susijusiu su dangumi. Todel labai daug spejau pasidometi -
AutoriusĮrašai
- Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.