• This topic is empty.
Rodoma 20 įrašų - nuo 1 iki 20 (viso: 81)
  • Autorius
    Įrašai
  • #150001
    Anonimas

    parekomenduokit nebloga ir neperbrangia aviacinio daznio stotele.tik nesiulykit visokiu “nulaustu” ir k.t. perdarytu.kas esat susidures bent modeli paminekit.mus kaune jau privaloma palaikyti radio rysi, pmr jau nebetenkina…

    #165962
    RK

    Ypac idomus modelis yra
    Vertex VXA-700 Spirit
    Ji turi ne vien tik Airband, bet veikia ir FM 144-148 MHz ruoze.
    Reiskia, uztenka vieno aparato palaikyti rysi ir su dispeceriais,
    ir su parasparnistais. Kas prekiauja – nezinau,
    nebent Fedingas galetu pasiulyti.
    Daugiau airband modeliu zr. pvz.:
    http://www.avidaviator.com/transceivers.html

    #165963
    Anonimas

    Jeigu pradesite naudotis 144-148 MHz dazniu, netrukus susilauksite radiomegeju pretenziju. Tokiu atveju jau yra buve.
    Jeigu vis tik pavyks rasti kompromisa su radistais, pas mus yra turinciu 144-148 MHz daznio stoteliu, kuriu Vilniuje zmones negali panaudoti. Jeigu atsiras pageidaujanciu…

    #165964
    Kvintas

    Kiek tokia stotelė galėtų kainuoti ir ar variklio sukeliami trukgdžiai nesigirdi?

    #165966
    Anonimas

    is Vokietijos, naujos neispakuotos avacines radijo stoteles Yaetsu Vertex VXA-300. Kaina LT 995,- Lt. Pristatymas per savaite. Aprasymas zemiau.
    Saulius, tel. 8698 22810

    Professional-Grade Airband Transciever with Navigation Display

    The Vertex Standard VXA-300 is a compact, stylish, solid hand-held transceiver providing communication (transmit and receive) capability on the International Aircraft Communication Band (“COM” band: 118 ~ 136.975 MHz), and it additionally provides VOR and CDI navigation features on the “NAV” band (108 ~ 117.975 MHz).

    The VXA-300 boasts 0.8 Watt of clean audio output from its 1.4″ (36-mm) diameter loudspeaker, and it also provides 8.33 kHz synthesizer steps for the receiving of the new narrow-band channel plan. The VXA-300 includes both Temperature and Supply Voltage displays with our exclusive Omni-GlowTM display back-lighting for minimal degradation of your night vision, NOAA weather band monitoring, 8-character Alpha/Numeric Display, 150 Memory Channels, and up to 100 “Book Memory” Channels. The channel configurations are can be easily reprogrammed in minutes using the optional PC Programming Kit and your PC.

    FEATURES:
    ULTRA RUGGED, SUBMERSIBLE CASE CONSTRUCTION
    The Pilot III is built inside a rugged Aluminium case, carefully sealed to protect against water ingress. Built to survive immersion in water up to 30 minutes at a depth of three feet, Pilot III can keep you communicating even if gets wet if you have to ditch!

    50 MEMORY CHANNELS:
    The 150 regular memory channels and 100 preprogrammed “Book” memory channels can store just about any commonly-used operating frequencies that you choose. And the memories may be labeled with an Alpha-numeric title of up to 8 characters, for easy recognition.

    RECEIVER AUDIO PITCH CONTROL
    For improved reception under difficult conditions, the receiver’s audio frequency response may be quickly adjusted by the user, to enhance either the high-frequency or low-frequency components, depending on the noise and/or interference encountered. A Vertex Standard exclusive!

    ONE TOUCH SQUELCH CONTROL
    Breaking the squelch threshold has never been easier. Press the monitor (MON) button for two seconds to open the Pilot III’s squelch continuously. Press MON again to restore the original squelch settings. This is TRUE one- handed operation, without the need to fumble around with tightly spaced concentric knobs

    #165967
    Anonimas

    Apie 200 Lt.
    Skrendant paramotoru isbandem. Normaliai. Taciau greitai “prisijunge” Vilniaus radistai…
    Jeigu variklio degimo sistema netvarkinga (ypac – zvakes laidas), trukdziai girdesis naudojant bet kuria radio stotele.

    #165969
    Anonimas

    as manau klubu prezidentai turetu rasti kompromisa ir agituoti savo klubu narius naudotis legaliu rysiu nes siai dienai su rysiu yra bardakas ir didele dalis skraidunu naudoja nelegalu rysi.

    #165970
    Anonimas

    Kompromiso reikia ieskoti ne tarp klubu prezidentu, bet tarp skraidanciu ir RRT (Respublikine radio dazniu tarnyba). Ne visus daznius galima naudoti ore (kai kurie diapazonai skirti tik antzeminiams siustuvams).
    Uz dyka radio daznio niekas neduos – reikes moketi abonentini mokesti, kuris galios tik vienam regionui. Norint, kad daznis galiotu visoje Lietuvoje, teks moketi uz visus salies regionus is karto ir taip kasmet. Ar esi pasiruoses investuoti, kad nebutu dabartinio “bardako”?

    #165972
    Anonimas

    Noriu kiek paaiskinti-jei turi issilaikes oficialia CAA licenzija, nesvarbu kam- oro balionui, sklandytuvui ar lektuvui- kursuose praeini tokia disciplina kaip
    RADIJO RYSYS. Tai va-kai gauti oficialia CAA licenzija, esi prilyginamas aviacijos specialistui ir AVIACINI RADIJO DAZNI gali naudoti be atskiro leidimo ar apribojimu. Aisku, radijo stotele turi buti sertifikuota, o ne kokia ten Home made. Tai, kad parasparniu pilotu licencija yra kazkoks popierius, o ne CAA patvirtinta licenzija, tai ir aviacinio daznio naudojimas tokiam “pilotui” nera reglamentuojamas, ir gali buti net neleidziamas.
    Aisku, gali kreiptis i Rysiu tarnyba ir prasyti specialaus daznio diapazono,
    jis gali buti suteiktas, bet pirma- tai nebus aviacinis daznis, antra- teks moketi abonentini beveik 14 Lt/men mokesti. Ir trecia- kadangi rysio daznis yra labai “siauras” ir priskirtas konkreciai radijo stotelei, tai tokiu teoriniu atveju, jei suvaziuos skraidunai is pvz. Klaipedos ar Vilniaus, skiringomis racijomis TUO DAZNIU KALBETIS NEGALES.

    #165973
    Anonimas

    o gal imanoma kaip nors ir mums praeit -pravest kursus, kad galetume naudotis aviaciniu dazniu?

    #165975
    RK

    Zymiai paprasciau issilaikyti radijo megejo egzaminus
    ir likusi gyvenima naudotis visais radijomegejiskais dazniais
    legaliai ir uz dyka :))

    http://www.hamradio.lt/ab/kl_b.htm

    #165976
    Anonimas

    tai aisku, kad radijo rysiui aerodromo zonai palaikyti butinos specialios zinios, jau nekalbu apie skrydzius Vilniuje ar Kaune-tarptautiniu aerouosto zonoje. Juk yra speciali tarptautine aviatoriu kalba, kuria turi suprasti ir Boeing’o, ir ultralaito pilotas. Specialios frazes, terminai.

    Kaip reiktetu tarti uzmezgant aviaciniu dazniu pokalbi aerodromo zonoje pvz., orlaivio registracijos zenklus LY-OJS? Ogi: bokstas- lima janki oskar julie siera.

    kaip kad gana artimu metu parasparnio “pilotams” liks tolimos nuo aerodromu pievos, jei nieks i tai nekreips demesio ir skraidys kas su kuo papuola. O Rysiu reguliavimo tarnyba jau turi gana stiprias mobilias masinas, taip kad sugauti pazeidejus daug laiko neuzima. Baudos tikrai “kanda”. Bet valio- TVARKA ATEINA.

    #165977
    Anonimas

    Yra dar vienas niuansas – oficialiai kiekviena “skraidinama” aviacinio daznio radio stotele turi buti “prirsta” prie konkretaus orlaivio. Kadangi parasparniai neturi registracijos numeriu, kaip ir nera prie ko tu stoteliu “priristi”.

    #165978
    Anonimas

    Tik nereikia musu gasdinti tomis “tolimomis pievomis”. Cia ir yra vienas is didziuju parasparniu/motoparasparniu privalumu – kad nereikia specialiu aerodromu (iki kuriu kartais vien nusigauti prireikia daug laiko), uztenka nedideles “netarptautines” pieveles.
    Apie rysi su oro uosto bokstu – lima janki – tris viskio! (LY-WWW) niekas is musu karstligiskai nesvajoja. Mes be to mielai apsietume, jeigu neverstu tai daryti oficialios taisykles. O kai “tarptautine aviatoriu kalba” prabyla kas nors is “China Airlines”, dauguma skrydzio vadovu is pradziu ne velnio ne “roger” ka ten jiems is to Boeing’o bando pasakyti…

    #165979
    Georgas

    Siuo metu Klausimas derinamas su CAA, ir greitu laiku teks susitaikyti su naujomis taisyklemis. Yra du skirtingi uzdaviniai:
    1) pranesti apie savo buvimo vieta ir veiksmus egzistuojancioms aviacijos tarnyboms
    2) palaikyti rysi tarp pilotu, isvilktuvu ir kt.

    Pirmam uzdaviniui reikalingos aviacinio daznio stoteles, o ju savininkai turi moketi tarptautine aviacine kalba. I sia kategorija papuola skrydziu vadovai startavietese kur dirba isvilktuvai, bei pilotai, skraidantys marsrutus. Tai reikalavimas is CAA ir teks su juo taikytis.

    Antram uzdaviniui gali buti keli sprendimai:

    a) Antzeminiam rysiui tinka PMR diapazonas. Pliusai – pigios stoteles, nereikia jokiu leidimu ir papildomu mokesciu. Minusai – ore ju naudojimas drauzdziamas, be to pakilus i ora girdeti visa Lietuva, kas koki vamzdi tiesia, kaip anglai filma suka, ir kur kokia fura vaziuoja…

    b) Stiprus klubai gali issipirkti savo dazni ir isigyti profesionalias racijas. Pliusas- niekas netrukdys ir viskas legalu. Minusas – brangu. Profesionalios stoteles kainuoja tukstancius litu, be to reikia moketi uz dazni nuo kiekvienos stoteles kiekviename regione kur skraidom.

    c) bandyti legalizuotis radiomegejiskam diapazone. Pliusas – dabar turimos stoteles dirba butent siuose diapazonuose. Minusas – reikia laikytis radiomegejams nustatytu taisykliu, ir apskritai, kokie mes radiomegejai? Jei egzistuoja spraga istatymuose, galbut ir galima ja pasinaudoti, bet ar ilgam? Jei tokia praktika paplis, tikrieji radiomegejai liks giliai nepatenkinti ir ims kovoti (Jau dabar pabande naudoti megejiskus daznius susilaukem nemalonumu ir “idave” ne kas kitas, o radiomegejai)

    G.

    #165980
    Anonimas

    Sveiki,

    Manau kad visos problemos yra sprendžiamos, reikia tik geranoriškumo ir žmogiško ir nebiurokratiško požiūrio. Problemos yra dvi:
    1. Ryšys su ATC skrendant kontroliuojamoje oro erdvėje arba atitinkamai su FIS nekontroliuojamoje(manau nebūtina)
    2. Ryšys tarp “HG/PG naudotojų”

    Pirma problema – tkrai sudėtinga. Mano siūlymas būtų siekti “apribotos skrydžio radiotelefonijos operatoriaus licenzijos (ASROL)” sukūrimo/įteisinimo. Tokios licenzijos galėtų būti išduodamos HG/PG (ir gal net ULO) “naudotojams – triusikistams :)” kartu su šaukiniu . Tokiu atveju šaukinys būtų pririšamas prie asmens/ASROL o ne aparato, kas šiuo atveju manau būtų logiška. Tokios licenzijos savininkui reikėtų mokėti tik labai ribotą frazių rinkinį lietuvių kalba ir būtent paprašyt leidimo skristi kontroliuojama oro erdve tam tikra kryptimi (juk dauguma skrydžių vyksta pavėjui) ir pranešti savo vietą. O visos kitos procedūros, kaip atskridimas ir išskridimas į aerouostus yra nereikalingos…
    Tokia licenzija suteiktų teisę naudotis D ir C (išskyrus CTR) klasės oro erdvėmis(žinoma gavus leidimą, t.y. suteiktų teisę prašyti ir gauti leidimą) ir taip pat užtikrintų oro eismo saugumą – ATC žinotų apie visą oro eismą, kas ir yra kontroliuojamos oro erdvės esmė; taip pat suteiktų teisę palaikyti ryšį su nekontroliuojamų aerodromų informacija.
    Beje, sutinku su visais, kurie mano kad tai neįmanoma – tai matyt jau iš LR oro erdvės suskirstymo – pvz vilniaus, kauno ir palangos TMA yra C klasės, tai yra eina tom pačiom teisėm kaip CTR. Tuo tarpu žymiai labiau apkrautų pasaulio aerouostų CTR’us saugo D klasės TMA – su atitinkamai lengvesniu “režimu”. Viskam pasakytam egzistuoja minimum vienos vakarų europos, ES, demokratinės valstybės su gana griežtais įstatymais pavyzdys…

    Ties antru punktu:
    su išvilktuvu galima susimajakinti,
    ore “loti” nebūtina :)
    o su parvežėjais galima susiskambinti…
    Žinoma ne taip atogu kaip radijo stotis, bet… gal verčiau nekovoti su biurokratiniais malūnais o bandyti susitarti dėl pigaus grupinio GSM tarifo LSPSF nariams???

    #165981
    Anonimas

    > Pirmam uzdaviniui reikalingos aviacinio daznio stoteles, o ju
    > savininkai turi moketi tarptautine aviacine kalba. I sia
    ne tarptautinę, o lietuvių. Tarptautinę tam atvejui, jei norima skraidyti užsienyje. Reikalauti kad lietuvis parasparnistas su lietuviu ATC kalbėtų svetima kalba ir aiškinti tai saugumo reikalavimais yra neregėta naglumo viršūnė. Jau nekalbant apie tai kad tai kliedesys baltasis. IMHO.

    #165982
    Mo
    #165983
    liotcik

    Ne nu chebra. O kaip sklandytojai? Jie gi nesimokina visu tu nesamoniu tarptautiniu. Zino kaip pasakyti savo sklandytuvo registracijos numeri ir dar pora fraziu: LY-GSB (beje siuo atveju paprastai sako tik paskutines dvi raides siera bravo) ir : atsikabinau, prie ketvirta na ir dar kelias (keleta anglsikai). Gaila cia neturiu sasiuvinio su uzrasais is sklandytoju kursu, galeciau isdestyt visa teorija :). O mum zinot daugiau nei sklandytojams tikrai nereikia. Pradziai pasimokinkit sita:

    A. – ALFA
    B. – BRAVO
    C. – CHARLIE
    D. – DELTA
    E. – ECHO
    F. – FOXTROT
    G. – GOLF
    H. – HOTEL
    I. – INDIA
    J. – JULIET
    K. – KILO
    L. – LIMA
    M. – MIKE
    N. – NOVEMBER
    O. – OSKAR
    P. – PAPA
    Q. – QUEBECK
    R. – ROMEO
    S. – SIERRA
    T. – TANGO
    U. – UNIFORM
    V. – VIKTOR
    W. – WISKEY
    X. – X-RAY
    Y. – YANKEE
    Z. – ZULU

    #165984
    Anonimas

    darius teisybe kalba, nieko cia sudetingo ismokti keleta fraziu.o tas raides privalu moket -jos pavadinimas leidzia isgirst tikra garsa pvz “op’ gali pasigirsti lok mok ir t.t. o oskar papa jau viskas aisku.beje radio stoteles ieskau tik tam ,kad pietvakariu vejas neapribotu mano marsrutu is kauno ateinanti sezona…

Rodoma 20 įrašų - nuo 1 iki 20 (viso: 81)
  • Prisijunkite, jei norite atsakyti į šią temą.